Czerwcowe spotkanie, w pełni upalnego lata, poprowadził ks. dr Wojciech Wojtowicz, rektor i wykładowca WSD Koszalin. Pogratulował słuchaczom, którzy w prawie 'ekstremalnych' warunkach pogodowych przyszli i z zainteresowaniem słuchali katechezy z cyklu OWOCE DUCHA ŚW. POKÓJ - etymologia hebrajskiego określenia pokój - oznacza: być nietkniętym, nienaruszonym... całościowym, zintegrowanym.

Nasza struktura przez grzech pierworodny została naruszona. JEROZOLIMA (POKÓJ), miasto pokoju, a miasto to paradoksalnie nie zaznało pokoju; Miasto pokoju - bez pokoju; Miasto, w którym najbardziej wyraża się rana Serca Jezusowego... Golgota, krzyż - gdzie Serce Jezusa doznało rozdarcia... Pokój jest z Ducha, pokój jest z Serca Bożego, a nie tylko w wymiarze ludzkim czy strukturalnym, wynikiem negocjacji. POKÓJ, jako owoc Ducha Św. Można czerpać... przytulając się do Serca Jezusa.

Na katechezę przybyło 48 osób, a na dalszą część spotkania 28 osób - przy dobrej kawie z ciastem - rozmawialiśmy o sprawach ważnych i życiowych. Dziękujemy tym, którzy przybywają stale oraz nowym osobom, które dołączają do naszego grona i korzystają z katechez organizowanych przez Fundację Przymierze - powołaną przez Szensztackie Siostry Maryi.

ZAPRASZAMY w LIPCU na katechezę i wspólne spotkanie, które poprowadzi ks. Dariusz Jaślarz, proboszcz parafii w Manowie. Tematem spotkania będzie kolejny owoc Ducha Świętego - CIERPLIWOŚĆ (28 lipca 2019). TERMIN - zawsze ostatnia niedziela miesiąca, zatem zaproś także znajomych i wybierz się na Górę Chełmską, zainwestuj w siebie...