Kolejne zamówienie i projekt realizowany 2022/2023, obejmował zakup asortymentu w postaci lin bawełnianych (20 mm ze starej przędzy) w ilości 599,000 mb, z przeznaczeniem do aranżacji sali konsumpcyjnej Kawiarni Cafe Chełmska na Górze Chełmskiej w Koszalinie przy powstającym Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego. Zakup lin bawełnianych w Naskers Group sp. z o.o., Gniezno. Koszt: 4.800,00 zł brutto (słownie: cztery tysiące osiemset złotych 00/100).
Do celów montażowych zamówiono i wykonano:  napinacz oczkowy M6, w ilości 100 sztuk; uchwyt toczony pod linę 20, w ilości 100 sztuk; krętlik z trzpieniem 6 mm, w ilości 100 sztuk.  Prace wykonała Firma RONAR NS Roman Wysocki w Koszalinie, koszt: 11.544,78 zł brutto (słownie: jedenaście tysięcy pięćset czterdzieści cztery złotych 78/100).

Kolejny zakres prac związany był z montażem lin bawełnianych i obejmował: roboty związane z wykonaniem montażu lin dekoracyjnych pod sufitem, przechodzących na słupy w Kawiarni Cafe Chełmska - rozmierzenie i docięcie indywidualnie każdej liny pod wymiar z robienie końcówek, montaż tulei mocującej wraz ich obszyciem po dwie sztuki na każdej linie oraz zamocowanie do stelaży górnych za pomocą śrub rzymskich. Prace zrealizowała Firma Usługi Budowlane Rafał Miziołek z Bonina, koszt: 6.642,00 zł brutto (słownie: sześć tysięcy sześćset czterdzieści dwa złotych 00/100).

Całość powyższych prac zamknęła się w kwocie: 22.986,78 zł brutto (słownie: dwadzieścia dwa tysiące dziewięćset osiemdziesiąt sześć złotych 78/100). Wydatkowanie środków z 1% w ramach wspierania budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej w Koszalinie; indywidualni darczyńcy, ofiarodawcy i sponsorzy Fundacji Przymierze.
Wszystkie w/w prace projektowe realizowane zgodnie z założeniami arch. Marka Jankowskiego, Pracownia Archtim w Koszalinie oraz AMJ studio - Biuro Architektoniczne / Biuro Projektowe z Poznania.

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze / arch. Marek Jankowski,  Archtim
s. Paulina Małgorzata Kopacz