Rozpoczęliśmy kolejny, nowy cykl Kazań na Górze: "7 SPOTKAŃ Z JEZUSEM, w ramach IX edycji projektu pastoralnego.
KAZANIA NA GÓRZE czyli katechezy, które posiadają otwartą formę spotkań dla każdego, Zapraszamy małżonków, osoby samotne czy doświadczone życiem, seniorów ale także ludzi młodych i poszukujących sensu życia. Drodzy nasze spotkania mają swój duchowy rytm, ale również cel pogłębiania wiary i chrześcijańskiej postawy w życiu codziennym. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego duszpasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i każda katecheza niesie przesłanie, ale możecie też wybrać temat lub możliwy dla siebie termin.

Kwietniowy TEMAT: "TOMASZ - 7 Spotkań z Jezusem", wygłosił ks. dr Wojciech Parfianowicz - redaktor Gościa Niedzielnego, rzecznik Kurii Biskupiej, wykładowca WSD Koszalin.

W tym roku zatrzymujemy się na poszczególnych spotkaniach Jezusa z różnymi osobami, które są opisane w Ewangelii - te spotkania mogą nam coś bardzo ważnego powiedzieć. Na tym spotkaniu - pierwszym w tym roku Kazaniu na Górze - przypominamy sobie św. Tomasza, a dokładnie to spotkanie w Wieczerniku, kiedy św. Tomasz nie dowierzał... Widzimy św. Tomasza, apostoła w sytuacji, którą moglibyśmy nazwać: trudności z wiarą - Tomasz ma problemy z wiarą (...) Każdy z nas albo miał, albo ma obecnie, albo będzie miał problemy z wiarą - tak po prostu jest. Taka jest natura wiary... Czasami nam się może wydaje, że to tak naprawdę, nie wypada mieć problemów z wiarą...

ZAPRASZAMY do wysłuchania :) naprawdę WARTO :)

Katechezę w dniu 30 maja 2021 r., poprowadzi, ks. dr Jarosław Kwiecień - rektor WSD Koszalin. Temat: "SAMARYTANKA - 7 SPOTKAŃ Z JEZUSEM".

KATECHEZY - w czasie trwających obostrzeń proponujemy uczestnictwo w podwójnej formule przed Sanktuarium z zachowaniem dystansu oraz od godz. 15:30 dostępna będzie także w mediach społecznościowych bezpośrednia transmisja katechezy - za pośrednictwem Telewizji internetowej Dobre Media oraz na Facebooku Fundacja Przymierze.

Wspólnotowe spotkania przy kawie są jeszcze niemożliwe, ze względu na trwające obostrzenia sanitarne związane z pandemią. Wszyscy jednak mamy nadzieję, że stopniowo będziemy mogli powrócić do bezpośrednich spotkań, gdy tylko stopniowo zniesione zostanie zachowanie dystansu społecznego... W tym spotkaniu uczestniczyło 15 osób, internetowo 1207 obejrzało.
Katechezy w każdą OSTATNIĄ NIEDZIELĘ miesiąca od kwietnia 2021 - do października 2021. Fundacja Przymierze jest organizatorem spotkań. ZAPRASZAMY!

#GóraChełmska #KazanianaGórze2021 #katecheza #IXedycja #FundacjaPrzymierze #sanktuariumkoszalin

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze / s. Paulina Małgorzata Kopacz