Katechezę we wrześniu z cyklu "CREDO - CZY WIERZYMY W TO, CO WYZNAJEMY" poprowadził ks. dr Remigiusz Szauer - duszpasterz akademicki, prefekt i wykładowca WSD Koszalin. Spotkanie odbyło się 27 września 2020 r. na Górze Chełmskiej przy Sanktuarium Przymierza. To wyjątkowa sytuacja, bowiem katecheza przeprowadzona była on-line także bez fizycznej obecności samego głoszącego. W dobie trwającej pandemii zachowujemy nadal podwójną formułę z możliwością bezpośredniego udziału oraz transmisji na żywo relacjonowanej przez telewizję internetową Dobre Media, za co z całego serca dziękujemy Prezesowi ks. Krzysztofowi Witwickiemu.

Perspektywa ziemska, którą tutaj mamy: tych naszych codziennych podążeń, tych naszych codziennych wyzwań zatrzymuje nas, przy tych naszych codziennych problemach... Ale pomiędzy tymi problemami też przychodzi taka refleksja, na różnych etapach naszego życia, właściwie do czego to wszystko zmierza? Po co ja się właściwie denerwuję? Po co wszystko robię, to co robię? Po co brać ślub? Po co zostawać księdzem? Właściwie jaki jest sens tego wszystkiego, jaki jest sens mojego życia? Kiedy moje życie może nabrać treści i sensu?

I odkrywamy, że to, co robimy tutaj dla innych, dla bliźnich, dla siebie też w pewnym sensie - jest istotne. Ale szukamy tego, co jest ponad tym... Czasami wyjaśnień, które odsyłają nas do rzeczywistości, której tutaj, z tej perspektywy, nie widzimy. A już na pewno, przychodzi taka refleksja, kiedy dotykamy tajemnicy czyjejś śmierci.

ZAPRASZAMY do wysłuchania:

#kazanianaGórze2020 #VIIIedycjakazanianaGórze #fundacjaprzymierze #spotkaniepastoralne #CredoGórakazania #Kazanianagorze #koszalinsanktuarium #sanktuariumprzymierza

We WRZEŚNIU przy Sanktuarium Przymierza w katechezie brało udział 10 osób, natomiast w transmisji na żywo skorzystało 1,4 tys. osób. Dzięki bezpośredniej transmisji poprzednie katechezy: w kwietniu - ponad 3 tys. odtworzeń; w maju - 2,4 tys. wyświetleń; w czerwcu - 870 odtworzeń; w lipcu 4,5 tys. osób skorzystało z katechezy; w sierpniu w katechezie brało udział 36 osób, natomiast z on-line skorzystało 1,6 tys. osób. Nadal wspólnotowe spotkania przy kawie musimy odłożyć w czasie... Wszyscy mamy nadzieję, że powrócimy do pełnego wymiaru naszych spotkań, ale dopiero w przyszłym 2021 roku czyli IX edycja Kazań na Górze.

Najbliższa katecheza odbędzie się 25 października 2020 r., godz. 15.00 - Wierzę w święty Kościół Powszechny, którą poprowadzi ks. dr Radosław Siwiński, prezes Stowarzyszenia Domu Miłosierdzia, wykładowca WSD Koszalin. Nasz tegoroczny cykl spotkań: KAZANIA NA GÓRZE 2020 kończymy w październiku. Oczywiście katechezy będą kontynuowane w 2021 roku.

KAZANIA NA GÓRZE czyli katechezy, które posiadają otwartą formę spotkań dla każdego, Zapraszamy małżonków, osoby samotne czy doświadczone życiem, seniorów, ale także ludzi młodych i poszukujących sensu życia. Drodzy nasze spotkania mają swój duchowy rytm, ale również cel pogłębiania życiowej i chrześcijańskiej postawy w życiu codziennym. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego duszpasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i każda katecheza niesie przesłanie, ale możecie też Państwo wybrać temat lub możliwy dla siebie termin. Zapraszamy!