Rozpoczynamy i Zapraszamy - oczekujemy Was serdecznie na Górę Chełmską. Spotkanie odbędzie się przy Sanktuarium Przymierza, godz. 15:00 Koronka i Nieszpory oraz KATECHEZA: "Grzesznych UPOMINAĆ", poprowadzi ks. Krzysztof WITWICKI, prezes Fundacji "Dobre Media Nowej Ewangelizacji."
Katecheza będzie także dostępna ON-LINE w mediach społecznościowych, ok. godz. 15:30 bezpośrednia transmisja z sanktuarium na kanale YouTube oraz Facebooku Fundacja Przymierze za pośrednictwem Telewizji internetowej Dobre Media Nowej Ewangelizacji /YouTube.

Do Kawiarni Cafe Chełmska, konkretnie do kuchni i zmywalni model BY-088 oraz pomieszczenia gospodarczego model 820-OGH-200, zostały zakupione specjalistyczne baterie. Chcemy, możliwie jak najbardziej, usprawnić w przyszłości podstawowe czynności w pracy w tym obszarze.
Zamontowano również w strefie przy bufecie, dwa krany, zakupione już wcześniej także do pozostałych pomieszczeń marki DELABIE - oferta obejmowała cały asortyment sanitarny wraz z Atestami Higienicznymi.

Dokładnie za miesiąc oczekujemy Was serdecznie na Górze Chełmskiej. Rozpoczynamy bowiem przy Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie, kolejną XII edycję Kazań na Górze 2024. Nie trzeba wcześniej się zgłaszać czy zapisywać, każdy jest zaproszony i mile widziany. Organizatorem projektu pastoralnego jest Fundacja Przymierze z Koszalina, fundacja Szensztackich Sióstr Maryi.

Klimat Góry Chełmskiej z minionych lat, wprowadzamy do Kawiarni Cafe Chełmska poprzez wykorzystanie archiwalnych fotografii, które uzyskaliśmy dzięki współpracy z Dyrektor Archiwum Państwowe w Koszalinie P. Katarzyną Królczyk.
Reprodukcje przedstawiające wieżę widokową z zabudową oraz fragmenty amfiteatru z restauracją, zostały przygotowane do druku przez Pracownię ArchTim w Koszalinie, projekt arch. Marka Jankowskiego.

Powstają kolejne elementy wyposażenia Kawiarni Cafe Chełmska w Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznym. Został wykonany blat na podstawie stelaża metalowego. Na potrzeby wykonania blatu została zakupiona płyta meblowa z obrzeżem. Wykonany blat została zamontowany w Kawiarni.

W roku 2023 zostały zrealizowane kolejne zmówienia dokonane przez Fundację Przymierze, zgodnie z projektem Kawiarni Cafe Chełmska, arch. Marka Jankowskiego z Pracowni ArchTim.
Została wykonana konstrukcja do stolika, z konstrukcją składaną, ze stali czarnej malowanej proszkowo w ilości 2 sztuki. Stoliki zostaną zamontowane przy lożach w kawiarni. Konstrukcje ze stali wykonała Firma Sema-Tig Patryk Sarosiek z Koszalina. Koszt: 5 166,00 zł brutto (słownie: pięć tysięcy sto sześćdziesiąt sześć złotych 00/100).

W Kawiarni Cafe Chełmska został również osadzony kolejny element dekoracyjny, stanowiący całość aranżacji wystroju, zgodnie z projektem.  ŻAGLOWIEC (statek żaglowy) według modelu żaglowca HMS Sovereign of the Seas ('Władca mórz'), to  pierwszy angielski trzypokładowy XVII-wieczny żaglowy okręt wojenny zaliczany początkowo do I rangi. Następnie został przebudowany na okręt liniowy I rangi. Znany głównie z niezwykle bogatych dekoracji rzeźbiarskich, którymi ozdobiono jego kadłub. Centralną częścią bogato dekorowanej rufowej pawęży była postać króla. Oprócz rufy i dziobu okręt posiadał również zdobione burty na całej długości. Wszystkie zdobienia, pełne przepychu zostały pokryte złotą farbą, co tworzyło zamierzony kontrast z malowanym na czarno kadłubem. Model żaglowca został zakupiony w Szczecinie Royal Decor Bartosz Prorocki za kwotę: 3 690,00 zł brutto (słownie: trzy tysiące sześćset dziewięćdziesiąt złotych 00/100).

Gablota znajduje się przy głównym wejściu do kawiarni, stanowi ona szafę dekoracyjną na elementy dekoracyjne, wykonana pod zamówienie zgodnie z projektem. Zakup płyty HPL (trespa), koszt: 6 470,81 zł brutto (słownie: sześć tysięcy czterysta siedemdziesiąt złotych 81/100). Obudowa z płyty HPL mocowana do głównej konstrukcji szkieletowej wykonana przez DREWUTNIE-Koszalin Bartosz Anders, koszt: 3 000,00 zł brutto (słownie: trzy tysiące złotych 00/100). Napis frezowany w blacie kompaktowym HPL "Cafe Chełmska" przez Firmę KOSMAZ Sp. z o.o. z Koszalina, koszt: 676,50 (słownie: sześćset siedemdziesiąt sześć złotych 50/100).

Realizacja kolejnego  etapu, to wykonanie cokołów ściennych w pomieszczeniach: korytarz, sala konsumpcyjna oraz przy meblach kuchennych w Kawiarni Cafe Chełmska. Wykonanie cokołów ściennych 50mb, cokoły ze stali nierdzewnej szlifowanej o grubości 2,0mm. Materiał potrzebny do wykonania przedmiotu umowy to 7,5 m2 o łącznej wadze 120 kg. Wykonawca dokonał również montażu cokołów na kolumnach - 2 szt.; montaż listew maskujących pod oknami - 4 szt.; montaż do blatów komór umywalkowych - 2 szt.
Prace prowadziła firma PPUH MATMAX Michał Kalwaj z Koszalina.