W ramach organizowanego II DNIA KULTURY DLA GÓRY na Górze Chełmskiej w Koszalinie, Fundacja Przymierze, jako współorganizator zaangażowała się w promocję wydarzenia w mediach społecznościowych, na terenie Koszalina i regionu. Fundacja przygotowała również własne stoisko charytatywne: świece ręcznie malowane z powstającym Centrum, kartki wyszywane, kubki z wartościami, podarowane Ikony oraz inne ciekawe rzeczy...

Spotkanie na Górze Chełmskiej, które zgromadziło ponad tysiąc osób, odbywało się w bliskim otoczeniu powstającego Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego, a uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć postępy prac przy wznoszonej inwestycji. W ramach Dnia Kultury można było: podziwiać talenty młodych artystów z Mini Studio Poezji i Piosenki przy CK 105 oraz profesjonalnych tancerzy ze Szkoły Tańca ASTRA w Koszalinie. Dzień Kultury dla Góry zakończył się Hołdem Królowej Przymierza - wysłuchaliśmy muzyki klasycznej, utworów w wykonaniu: s.M. Zoja Dombrowska z Sankt-Petersburga - skrzypce i Violetta Milka - fortepian oraz recytacji poezji w wykonaniu Krystyny Pileckiej.

Impreza obejmowała szereg atrakcji: aukcja obrazów; loteria fantowa; cegiełki; ręczne wyroby - wypieki, świece, kartki. Atrakcją było specjalne stoisko dla dzieci, przy którym mogły one własnoręcznie wykonać ciekawe rzeczy, w czym wspomagała je s. M. Michaela Błachut. Dochód z II Dnia Kultury został przeznaczony na budowę Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznego na Górze Chełmskiej.

Zdjęcia: Gość Niedzielny koszalińsko-kołobrzeski