Fundacja Przymierze zaangażowała się w pomoc organizując: Warsztaty ze stylistką, które stanowiły integralną całość projektu dla młodych kobiet uczestniczących w spotkaniu rekolekcyjnym: Jesteś tego warta.

Warsztaty poprowadziła stylistka z Koszalina Marta Waluk, która profesjonalnie a jednocześnie z ogromnym wyczuciem i szacunkiem poprowadziła dziewczęta poprzez dobór stylu do sylwetki, wieku, typu urody. Dziewczęta, na tym etapie poszukują własnego stylu, próbują eksperymentować i porównywać, poszukiwać inspiracji - owa ewaluacja stylu powinna zostać ostatecznie określona po 24 roku życia. Dlatego ważne były wskazania i omówione zagadnienia: typy sylwetki kobiecej, analiza kolorystyczna z wykorzystaniem palet (ram kolorystycznych) adekwatnie do typu urody, stylizacja okazjonalna (fason, kolorystyka, tkanina, dodatki, rodzaj i pora dnia wydarzenia); zasady dobrego stylu oraz stylizacyjne wpadki. Obraz, rady i wskazania stylistki przy tworzeniu indywidualnej MAPY STYLU, którą dziewczęta mogą później na bieżąco aktualizować, to nie tylko zabawa pełna emocji i energii, ale również cenna pomoc na przyszłość w zachowaniu zasad dobrego stylu. Miejscem spotkania było nadmorskie Sarbinowo, gdzie zebrało się szesnaście dziewcząt pod opieką sióstr szensztackich.

Celem warsztatów edukacyjno – formacyjnych dla szensztackiej młodzieży żeńskiej, zorganizowanych przez Fundację Przymierze, było wzmocnienie duchowej i zewnętrznej wartości młodych osób we współczesnym świecie oraz w obliczu integracji we własnym środowisku. Jednocześnie, to ukazanie piękna powołania i wartości kobiety poprzez zasady stylu - ubierania, makijażu, związane ze sposobem bycia, zachowania i działania oraz wpływ zewnętrznej postawy i wyglądu na relacje z innymi; wychowanie dziewcząt do postawy wypływającej z prawa natury zgodnej z zamysłem Stwórcy; przygotowanie do dojrzałego życia młodych kobiet, dając możliwość zdobycia umiejętności wzmocnienia swojego zewnętrznego wizerunku np. podczas rozmów kwalifikacyjnych na studia czy egzaminów, rozpoczęcia kariery zawodowej.