II Świąteczny Koncert Charytatywny odbył się w przepięknym klimacie świątecznym, a dzięki wykonawcom, którzy zaśpiewali, zagrali i zatańczyli, także w nastrój karnawałowy.
W imieniu Zarządu Fundacji Przymierze pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom wspaniałego koncertu, który odbył się 28 grudnia 2018 r. w Filharmonii Koszalińskiej. Drodzy Państwo, Wasza spontaniczna odpowiedź na nasze zaproszenie, które dotarło do mieszkańców Koszalina, całego Powiatu Koszalińskiego oraz Województwa Zachodniopomorskiego, spowodowała że wszystkie miejsca tego piątkowego wieczoru w Filharmonii im. Stanisława Moniuszki wypełniły się, a cegiełki ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej rozeszły się na długo przed premierą. Dziękujemy za wspaniały gest serca i solidarności z Fundacją Przymierze i Szensztackim Instytutem Sióstr Maryi. Dzieło budowy wspierane jest również poprzez dotację z MKiDN w Warszawie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorem koncertu była także Filharmonia, wyrazy naszego uznania za współpracę i wszelką pomoc składamy Dyrektorowi koszalińskiej Filharmonii Robertowi Wasilewskiemu.

W sposób szczególny pragniemy podziękować Panu Bogdanowi Trojankowi i wszystkim artystom z zespołu Terne Roma, bez was wydarzenie to nie doszłoby do skutku. Niepowtarzalne aranżacje znanych kolęd, barwne cygańskie stroje oraz tradycyjne pieśni cygańskie i biesiadne na długo pozostaną w naszej pamięci.

W gronie przybyłych gości znaleźli się: Ks. Bp Paweł Cieślik oraz Prezes Spółki MWiK Piotr Kroll z małżonką, Dyrektor Spółki MWiK Ryszard Broda z małżonka, Radny Powiatu Koszalińskiego Dariusz Kalinowski z małżonką; Architekt Pracowni ArchTim Marek Jankowski z małżonką, Prezes Ryszard Pilich ze Stowarzyszenia Civitas Christiana w Koszalinie; Dominik Zawiślak i Rafał Nowakowski Spółka Volcano Sp. z o.o. Sp.k w Koszalinie.

Gala rozpoczynająca koncert, którą poprowadził Sławomir Kamola z Polskiego Radia Koszalin, pozwoliła na wyrażenie podziękowań wobec zaproszonych Gości oraz Partnerów koncertu, którzy otrzymali pamiątkową statuetkę - świecę ręcznie malowaną, wykonaną w krakowskiej pracowni artystycznej. Projekt związany jest ściśle z celem charytatywnym koncertu i przedstawia powstające Centrum wraz z wieżą widokową i łukiem w kształcie żagla, na którym zostaną umieszczone słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Koszalinie w 1991 r. a porównujące Górę Chełmską do Góry Synaj - przygotowanie tłumaczeń tekstów w 21 językach zostało dokonane przez Fundację Przymierze.

Podziękowania kierujemy również do indywidualnych darczyńców i ofiarodawców, dzięki którym koncert był realizowany. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu, obsługę stoisk, zbiórkę do puszek. Relację fotograficzną przygotował dla Fundacji Przymierze Leszek Kobusiński z Koszalina.

Zbiórka publiczna do puszek i skarbony została zgłoszona przez Fundację Przymierze w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, otrzymała numer 2018/5665/OR.
Dochód z koncertu wyniósł: 18.836,76 + 1 €

Dziękujemy instytucjom, które objęły koncert patronatem.

WSPÓŁORGANIZATOR koncertu: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
PARTNERZY koncertu: Starostwo Powiatu Koszalińskiego; Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Koszalinie; Civitas Christiana; Cukiernia Pielesiak; Firma Adamaszek
PATRONAT MEDIALNY koncertu: Gość Niedzielny; Radio Plus Koszalin, TVP3 Szczecin, Polskie Radio Koszalin, TVMAX, Miasto, Głos Koszaliński, GK24.pl

PATRONAT HONOROWY KONCERTU:

ORGANIZATORZY KONCERTU:

PARTNERZY KONCERTU:

PATRONAT MEDIALNY: