W sierpniu katecheza i nasze spotkanie z cyklu Kazania na Górze: "DZIEŁA MIŁOSIERDZIA względem ciała i duszy". Przekaz katechezy stał się prawdziwą medytacją prowadzącą do życia, temat niezwykle ważny: "Krzywdy cierpliwie ZNOSIĆ". W ten niełatwy świat wprowadził nas i przeprowadził ks. proboszcz Dariusz JAŚLARZ, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Manowie.

Nie wiem, czy nie zostałem skrzywdzony? - bo dostałem temat, jaki dostałem...
Krzywdy znosić i to jeszcze cierpliwie, no to mnie krzywdzi, ale jakoś to cierpliwie zniosę.
Drodzy, w Bogu, powiedziałem Wam i myślę tak, jak myśli statystyczny człowiek  czytając uczynki miłosierne, co do duszy, że zamyka się to wszystko, na pierwszy rzut oka w takim moim ludzkim rozumieniu, że "ja bym to wiedział; ja bym to umiał; ja bym to zrobił najlepiej, nikt, by tak tego nie zrobił jak ja - bo ja wiem" Gdyby nie to, że nagłówek i pierwsza myśl związana z tym uczynkami, koncentruje się wokół naszej wiary: uczynki miłosierdzia, co do duszy i co do ciała. A jeżeli uczynki miłosierdzia, co do duszy i co do ciała, to znaczy muszę znaleźć źródło tego miłosierdzia, a stojąc w prawdzie przed sobą i przed Bogiem, wiem, że ja nie jestem źródłem miłosierdzia, że jest inne źródło miłosierdzia; że wypełniając te uczynki, o których jest mowa - ja mogę zaczerpnąć ze źródła miłosierdzia i dopiero podarować je drugiemu człowiekowi, skupiając się na jego ciele czyli na sprawach, które dotyczą naszej doczesności albo skupić się na naszej duszy, które to uczynki dotyczą niejako wprost naszego zbawienia. (...)

Patrząc z perspektywy skrzywdzonego, czy jakimś dużym czy mniejszym skrzywdzeniem, musimy zakładać, bo to jest wiara, że ten człowiek może się zmienić, że on będzie inny. Cierpliwe znoszenie krzywd, bo chociaż cierpmy w czasie utrapienia, w czasie doznawania krzywd, to przecież dalej posługujemy się naszym rozumem, możemy korzystać z pomocy innych... Zawsze uzdrowicielem jest Bóg, nawet jeżeli ktoś poddałby się psychoterapii. Cierpliwe znoszenie krzywd, to decyzja na rozpoczęcie procesu, który nazywa się przebaczeniem...

Impuls dla życia:) WARTO WYSŁUCHAĆ w CAŁOŚCI - ZAPRASZAMY:

W spotkaniu uczestniczyło 38 osób, w dalszej części spotkania w Kawiarni Cafe Chełmska  36 osób, internetowo 986. Dziękujemy każdemu za obecność - tym, którzy są wiernymi uczestnikami oraz tym, którzy zaplanowali przybyć po raz pierwszy. Cukierni PIELESIAK, dziękujemy za wspaniałe ciasto!

Następną katechezę: "Urazy chętnie DAROWAĆ", dnia 29 września 2024 r., godz. 15:00 poprowadzi - ks. dr Remigiusz SZAUER, dyrektor Instytutu Studiów Wyższych w Koszalinie, adiunkt Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, wykładowca Instytutu Teologicznego i WSD Koszalin. Katechezę poprzedzi Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo.

KATECHEZA w Sanktuarium oraz ok. godz. 15:30 bezpośrednia transmisja katechezy w mediach społecznościowych, za pośrednictwem transmisji z sanktuarium na kanale YouTube oraz Facebooku Fundacja Przymierze i YouTube telewizji internetowej Dobre Media Nowej Ewangelizacji. Po katechezie dalsza część spotkania w Kawiarni Cafe Chełmska. Wspólnotowe spotkania przy kawie z ciastem  tworzą wyjątkowy klimat kultury SPOTKANIA i dzielenia się. Zapraszamy:)

KAZANIA NA GÓRZE czyli katechezy, które posiadają otwartą formę spotkań dla każdego, Zapraszamy małżonków, osoby samotne, doświadczone życiem, seniorów ale także ludzi młodych i poszukujących sensu życia. Drodzy nasze spotkania mają swój duchowy rytm, ale również cel pogłębiania wiary i chrześcijańskiej postawy w życiu codziennym. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego duszpasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i każda katecheza niesie przesłanie, ale możecie też wybrać temat lub możliwy dla siebie termin.

KAZANIA NA GÓRZE w OSTATNIĄ NIEDZIELĘ KAŻDEGO MIESIĄCA: KWIECIEŃ - PAŹDZIERNIK 2024. ORGANIZATOREM spotkań jest Fundacja Przymierze. ZAPRASZAMY!

#Spotkania2024; #KazanianaGórze2024 #2024KATECHEZAFundacja Przymierze; #FundacjaPrzymierze2024 #sanktuariumkoszalin2024

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze / s. Paulina Małgorzata Kopacz