Rozpoczął się czas urlopów i wakacji, a nasze spotkania z cyklu Kazania na Górze: "DZIEŁA MIŁOSIERDZIA względem ciała i duszy" trwają cały czas. W czerwcu kolejny temat: "Wątpiącym DOBRZE RADZIĆ" - poprowadził - ks. dr Wojciech Parfianowicz, wykładowca i ojciec duchowny WSD Koszalin, redaktor Gościa Niedzielnego, rzecznik Kurii diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Jednym z takich uczynków, co do duszy, tak go ujmujemy w Kościele, to jest uczynek: wątpiącym dobrze radzić, nad tym chcemy się dzisiaj pochylić. Moi drodzy, w naszej codzienności możemy spotkać ludzi, którzy są w różnym stanie wątpliwości i to może dotyczyć bardzo różnych spraw, nawet nie koniecznie strasznie ważnych życiowo np. ktoś nie wie jaki kolor wybrać na pomalowanie ścian w mieszkaniu...pyta wtedy: co byś mi doradził? To są takie zwykłe sprawy życia codziennego, jesteśmy też wtedy pytani o radę i próbujemy coś doradzić.

Ale to mogą być też sprawy już zupełnie poważne, ktoś nie wie do jakiej szkoły ma iść, ma wątpliwości, na jakie studia; Albo pyta się: słuchaj, jak myślisz, czy ta moja narzeczona będzie dobrą żoną? Co byś mi doradził: żenić się czy nie?; Albo kupić ten dom, czy nie. To już są poważniejsze sprawy. Aż wreszcie mogą być wątpliwości dotyczące wiary, wiary w Boga. Ktoś może zwątpić nie w samo istnienie Boga, ale w Jego Opatrzność: że On jest, że jest z nami, że się o nas troszczy. Jak tutaj być takim, kto dobrze radzi? Co to jest ten uczynek miłosierdzia wątpiącym dobrze radzić?

"Dobra rada", to jest ten uczynek miłosierdzia. Skoro tak, to istnieje też odwrotna możliwość czyli można źle radzić albo inaczej moja rada może czasami stać się czynem niemiłosiernym, pozbawiona miłosierdzia - taka niemiłosierna rada. Na tej podstawi zobaczymy, na czym polega miłosierna rada oraz na czym polega też tak niemiłosierna rada, kiedy właśnie rada przestaje być uczynkiem miłosierdzia a staje się wręcz brakiem miłosierdzia wobec drugiego człowieka. Kiedy rada staje się niemiłosierna?...

Impuls dla życia :) WARTO WYSŁUCHAĆ w CAŁOŚCI - ZAPRASZAMY:

W spotkaniu uczestniczyło 35 osób, w dalszej części spotkania przy Gościńcu 21 osób, internetowo 570. Dziękujemy każdemu za obecność - tym, którzy są wiernymi uczestnikami oraz tym, którzy zaplanowali przybyć po raz pierwszy. Cukierni PIELESIAK, dziękujemy za wspaniałe ciasto!

Następną katechezę: "Strapionych POCIESZAĆ", dnia 28 lipca 2024 r., godz. 15:00 poprowadzi - ks. dr Radosław Mazur, - adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, wykładowca WSD Koszalin. Katechezę poprzedzi Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz nieszpory.

KATECHEZA w Sanktuarium oraz ok. godz. 15:30 bezpośrednia transmisja katechezy w mediach społecznościowych, za pośrednictwem transmisji z sanktuarium na kanale YouTube oraz Facebooku Fundacja Przymierze i YouTube telewizji internetowej Dobre Media Nowej Ewangelizacji. Po katechezie dalsza część spotkania pod Gościńcem. Wspólnotowe spotkania przy kawie z ciastem tworzą wyjątkowy klimat kultury SPOTKANIA i dzielenia się. Zapraszamy :)

KAZANIA NA GÓRZE czyli katechezy, które posiadają otwartą formę spotkań dla każdego, Zapraszamy małżonków, osoby samotne, doświadczone życiem, seniorów ale także ludzi młodych i poszukujących sensu życia. Drodzy nasze spotkania mają swój duchowy rytm, ale również cel pogłębiania wiary i chrześcijańskiej postawy w życiu codziennym. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego duszpasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i każda katecheza niesie przesłanie, ale możecie też wybrać temat lub możliwy dla siebie termin.

KAZANIA NA GÓRZE w OSTATNIĄ NIEDZIELĘ KAŻDEGO MIESIĄCA: KWIECIEŃ - PAŹDZIERNIK 2024. ORGANIZATOREM spotkań jest Fundacja Przymierze. ZAPRASZAMY!

#Spotkania2024; #KazanianaGórze2024 #2024KATECHEZAFundacja Przymierze; #FundacjaPrzymierze2024 #sanktuariumkoszalin2024

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze / s. Paulina Małgorzata Kopacz