Zaczynamy już wkrótce, przy Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie, kolejną XI edycję Kazań na Górze 2023, oczekujemy Was serdecznie. Nie trzeba się wcześniej zgłaszać czy zapisywać, każdy jest zaproszony i mile widziany. Organizatorem projektu pastoralnego jest Fundacja Przymierze z Góry Chełmskiej. Zapraszamy!

W tym roku przez siedem spotkań towarzyszyć nam będą ŚWIĘCI / BŁOGOSŁAWIENI i kandydaci na ołtarze - św. o. Pio / św. Rita / bł. Dorota z Mątowów / św. Faustyna / św. Joanna Bertta Molla / św. Charbel Makhlouf / sługa Boża s.Emilia Engel.
ŚWIĘCI na naszą codzienność - chcemy dotknąć jakiegoś szczególnego rysu poszczególnych świętych, którzy w obecnych czasach mogą być dla nas pomocą w ich przeżywaniu, podpowiedzią i drogowskazem.
Tytuł obecnego cyklu katechez został zaczerpnięty z nauczania papieża Benedykt XVI, słowa te zostały wypowiedziane podczas homilii w Watykanie dnia 06.01.2013 r.: "Święci są prawdziwymi gwiazdozbiorami Boga, które rozświetlają noce tego świata i nas prowadzą".

Tradycyjnie spotykamy się raz w miesiącu: od kwietnia do października 2023. Termin katechez jest stały, a tym samym łatwy do zapamiętania, jest to bowiem zawsze ostatnia niedziela miesiąca: 30.04.- ks. proboszcz Wojciech SZULCZEWSKI 28.05.- ks. dr Wojciech PARFIANOWICZ; 25.06. - ks. rektor Jarosław KWIECIEŃ; 30.07.- ks. dr Piotr SKIBA; 27.08.- ks. proboszcz Dariusz JAŚLARZ; 24.09.- ks. Krzysztof WITWICKI; 29.10. - ks. bp Krzysztof ZADARKO.

Spotkanie rozpoczyna się przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo; godz. 15:30 katecheza, którą prowadzi zaproszony duszpasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a następnie pod Gościńcem dalsza część spotkania przy kawie z ciastem.

Katechezy, dostępne bezpośrednio on-line z sanktuarium od godz. 15:30

Natomiast po każdym spotkaniu, dostępna będzie relacja wraz z katechezą do odsłuchania. Udostępniamy na stronie internetowej Fundacji Przymierze: www.fundacja-przymierze.pl

#SPOTKANIA2023 w każdą OSTATNIĄ NIEDZIELĘ: KWIECIEŃ - PAŹDZIERNIK 2023.

#Spotkania2023; #KazanianaGórze2023 #GóraChełmska2023; #FundacjaPrzymierze2023 #sanktuariumkoszalin2023

ORGANIZATOREM spotkań jest Fundacja Przymierze. ZAPRASZAMY!