W otoczeniu infrastruktury Centrum, przy wejściu prowadzącym i zapraszającym wszystkich przybywających, znajduje się figura Maryi Niepokalanej. Warunki pogodowe sprzyjały, dlatego 15 czerwca 2022 r. mogliśmy wykonać prace przy figurze Maryi. Odnowienie figury obejmowało oczyszczenie, umycie oraz konserwację specjalistycznym środkiem Cera siliconica - BRILLO do marmuru. Zostały też zrobione nowe nasadzenia przy figurze, do tego celu wykorzystaliśmy drewniane donice z ubiegłego roku, dekoracja stanowi kwiatowy wieniec. Nowe nasadzenia wymagają systematycznej pielęgnacji, w czym naszą Fundację Przymierze wspiera firma Hortum Consilio.

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze / Firma Hortum Consilio

Wydatkowanie środków z 1% w ramach wspierania Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej w Koszalinie.
Odnowienie figury i dekoracje kwiatowe, to koszt: 1.000,00 zł