Fundacja Przymierze zakończyła kolejny Projekt dedykowany dla wsparcia Centrum na Górze Chełmskiej w Koszalinie. W maju bieżącego roku, zamontowano 3 tablice z KODEM QR, które stanowią pomoc dla indywidualnych osób i grup zorganizowanych, przybywający na to miejsce - zatem każdy posiada możliwość korzystać z tej formy informacji. LOKALIZACJA tablic z KODEM QR znajduje się: w obrębie Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej oraz przy bramie głównej prowadzącej do Sanktuarium, tuż przy parkingu. Trzecia z wykonanych tablic QR została umieszczona na ścianie docelowej kawiarni Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej. Szklane tablice z QR CODE, to doskonała i szybka forma informacji dla odwiedzających Górę Chełmską. Wirtualny Informator/Przewodnik, zawiera bowiem podstawowe opisy dotyczące: Historii Góry Chełmskiej, Powstającego Centrum; Fundacji Przymierze; Sanktuarium; Szensztackich Sióstr Maryi.

Fundacja Przymierze realizując Projekt KOD QR, zajęła się jego projektem oraz zamówieniem tablic ze szkła o wymiarach 50x50 cm - szkło laminowane z nadrukiem cyfrowym. Wykonanie tablic QR zostało zrealizowane w Firmie Q4GLASS, ABJ INVESTORS spółka z o. o sp. k., zgodnie z projektem architekta inż. Marka Jankowskiego - Pracownia ArchTim. W tym projekcie, odpowiadamy także za sprawy związane z wykonaniem ram stalowych przez Firmę Sema-Tig Patryk Sarosiek, zakupem materiałów montażowych oraz montażem tablic szklanych. Projekt KOD QR był realizowany we współpracy z Szensztackimi Siostrami Maryi, które zajęły się opracowaniem strony merytorycznej i graficznej. KOD QR został umieszczony na serwerze Firmy Akcent z Koszalina, obsługującej platformę internetową Fundacji Przymierze.
Całkowity KOSZT PROJEKTU KODÓW QR w ilości 3 szt. obejmuje: szyby laminowane z nadrukiem cyfrowym; ramy ze stali nierdzewnej; elementy montażowe; prace montażowe. Całość realizacji tego PROJEKTU przez Fundację Przymierze, to koszt: 4.456,40 brutto

QR CODE - informację można uzyskać w prosty sposób, skanując kwadrat kodów QR poprzez  aplikacje Androida na Smartfonie  lub iPhone, aplikacja automatycznie go rozpozna i zeskanuje, co umożliwi otwarcie zakodowanych danych. Aplikacja do skanowania kodów QR znajduje się w telefonie lub należy ją pobrać i zainstalować.

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Przymierze / arch. Marek Jankowski - Pracownia ArchTim