Otwarta została WYSTAWA PLENEROWA: «Karol Wojtyła. #Narodziny» - to projekt, którego organizatorem w Koszalinie jest Fundacja Przymierze. Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie stworzyło i udostępniło wystawę w wersji elektronicznej, natomiast Fundacja Przymierze na podstawie otrzymanej licencji przygotowała plansze wystawowe techniką kompozytów dibond (wielkość 70 cm x 100 cm), jak również zajęła się organizacją i promocją wydarzenia.

Projekt Wystawy biograficznej: «Karol Wojtyła. #Narodziny» realizowanej w plenerze związany jest ściśle z działalnością statutową Fundacji Przymierze jako Organizacji Pożytku Publicznego w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej oraz rozwoju świadomości kulturowej, związanej z IV podróżą apostolską do Polski Papieża św. Jana Pawła II, z historią kultu religijnego na obszarze Góry Chełmskiej w Koszalinie i na Pomorzu w zakresie nauki, edukacji i oświaty, związanych z nauczaniem i pontyfikatem Papieża św. Jana Pawła II. Fundacji Przymierze zależy na upamiętnieniu setnej rocznicy urodzin Papieża Pielgrzyma, który przybył na Górę Chełmską w 1991 r. i poświęcił Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, a jednocześnie pozostawił w Koszalinie przesłanie o Przymierzu Boga z ludźmi - Dekalog.

Patronat Honorowy: Ks. Bp Edward Dajczak oraz Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński;

Partnerzy: Miasto Koszalin - Centrum Pomorza; Pracownia Architektury ArchTim;

Patronat medialny: Radio Plus Koszalin; TVP 3 Szczecin; Gość Niedzielny; Dobre Media; TVMAX; tygodnik Miasto; Polskie Radio Koszalin; Głos Koszaliński; GK24; ekoszalin

Fundacja Przymierze z Góry Chełmskiej ZAPRASZA na WYSTAWĘ PLENEROWĄ związaną z 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. Wystawa udostępniona jest BEZPŁATNIE, codziennie w godz. 10:00-17:00, w terminie do czerwca 2021 r.

#Narodziny.KarolWojtyła #Narodziny.św.JanPawełII #NarodzinyFundacjaPrzymierze #NarodzinyWystawaCentrum #Narodzinywystawaplenerowa #Karol Wojtyła#Narodziny.

Przygotowanie do wystawy poprzedziło kilkumiesięczne zaangażowanie Fundacji i tworzenie nowej przestrzeni w Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznym na Górze Chełmskiej - ŚCIANA WYSTAWOWA - według projektu ArchTim. To kolejny element zewnętrznej przestrzeni muzealnej powstającego Muzeum im. św. Jana Pawła II przy Centrum na Górze Chełmskiej. Fundacja Przymierze czynnie zaangażowała się w ten kolejny etap tworzenia wymiaru kulturowego Centrum przeznaczając finanse na powstanie ŚCIANY WYSTAWOWEJ - elementy konstrukcji stalowych, zaczepy oraz wykonanie, to koszt: 12.384,29

Etap tych prac został zrealizowany dzięki wsparciu darczyńcy.

Zdjęcia: Fundacja Przymierze s.Paulina Małgorzata Kopacz; Pracownia Architektury ArchTim Marek Jankowski;